Life Paparazzi

Meteoroloji uzmanı tarih verdi

Meteoroloji uzmanı tarih verdi
58 Defa Okundu
03 Ağustos 2023 - 11:42

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından vatandaşlara hava durumu hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Ökten kısa bir süre önce sosyal medya hesabından Türkiye’de neredeyse yaşayan tüm vatandaşları yakından ilgilendiren bir bilgi verdi.

Asıl cehennem sıcakları daha başlamadı: Meteoroloji uzmanı tarih verdi – Resim: 2
Ökten, Türkiye’nin merakla beklediği Eyyam-ı Bahur sıcaklarının asıl etkili olacağı tarihe ilişkin açıklamada bulunarak şu ifadeleri kullandı:

Asıl cehennem sıcakları daha başlamadı: Meteoroloji uzmanı tarih verdi – Resim: 3
“Yarın Basra sıcaklarının etkisi altına giriyoruz. Bugün etkisini hissetmeye başladığımız sıcaklar yarın etkisini artıracak. Saat 11 – 16 arası dışarı çıkmamaya çalışalım. Cuma günü sıcaklar daha da etkili. Cumartesi sıcaklar biraz düşse de; nem seviyesi çok artacak…”

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin tahminine göre, İstanbul’da bugün hava sıcaklığının en yüksek 35 dereceyi görmesi bekleniyor. Saat 09.00 ile 12.00 arasında hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi görmesi tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının perşembe günü daha da artması bekleniyor. Bugün saat 09.00 ile 12.00 arasında hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi görmesi tahmin ediliyor. Cuma günü de sıcak havanın etkili olacağı tahmin edilirken, hafta sonu havanın az bulutlu olacağı ve sıcaklığın 1-2 derece düşeceği bekleniyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı ve Meteoroloji Mühendisi Adil Tek, Eyyam-ı bahur sıcaklıklarının Kuzey Afrika’dan Türkiye’ye geldiğini belirterek, sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceğini aktardı.

Meteoroloji uzmanlarına göre, Eyyam-ı Bahur sıcaklarının 1 hafta kadar sürmesi bekleniyor. Yaz mevsiminin en sıcak ve boğucu günlerini ifade etmek için kullanılan Eyyam-ı Bahur, her yıl temmuz ayının sonu ile ağustos ayının başına denk geliyor.

Uzmanlar ayrıca, Eyyam-ı Bahur sıcakları nedeniyle buharlaşmanın daha artacağının altını çizdi. Su tasarrufunun da önemli olduğunu, özellikle orman yangınlarının yaşanmaması için dikkatli olunması gerektiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Magazin Dünyasından Son Dakika Haberler (2023)