Life Paparazzi

Yeşilçam’dan Bugüne Türk Sineması Ödül Töreni” olarak, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Yeşilçam’dan Bugüne Türk Sineması Ödül Töreni” olarak, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
69 Defa Okundu
20 Aralık 2023 - 7:10

 

TÜRK SİNEMASININ 109. YILI ONURUNA DÜZENLENEN GÖRKEMLİ ÖDÜL TÖRENİ ÜNLÜ İSİMLERİ BİR ARAYA GETİRDİ

Türk sineması onuruna düzenlenen geleneksel etkinliğin altıncısı bu sene yeni ismiyle “Yeşilçam’dan Bugüne Türk Sineması Ödül Töreni” olarak, 19 Aralık Salı akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. SİNEGED (İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği) tarafından düzenlenen törende her yıl olduğu gibi Yeşilçam’ın unutulmaz yıldızları ile Türk Sinemasının genç oyuncuları bir araya geldi.

Türk Sinemasının 109. yılı onuruna, 19 Aralık Salı akşamı düzenlenen ‘Yeşilçam’dan Bugüne Türk Sineması Ödül Töreni’ Atatürk Kültür Merkezi’nde, kırmızı halı geçidi ve ardından gerçekleşen görkemli ödül töreni ile kutlandı.

İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği’nin (SİNEGED) yönetiminde düzenlenen ödül töreninin ev sahipliğini SİNEGED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Türkşen ve SİNEGED Yönetim Kurulu Üyesi Nur Türkşen üstlendi.

Sunuculuğunu, aynı zamanda ödül töreninin organizasyonunu da üstlenen Hakan Türkşen ile yapımcı, senarist, sunucu Nur Türkşen’in yaptığı bu özel gecede açılış konuşmalarını Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve SİNEGED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Türkşen gerçekleştirdi. Başkan Haydar Ali Yıldız konuşmasında; “Sinemanın, tiyatronun, sosyal yaşamın vazgeçilmez semti Beyoğlu’nda bulunan Atatürk Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla şehrimize yeniden kazandırılan, Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel merkezlerinden biri. Atatürk milli mücadeleyi buradan başlatır ve bitişinin ardından İstiklal Caddesine adını verir. Türkiye’nin 100. yılında, burada sizlerle sinemanın da 109. yıldönümünü kutluyoruz. Özverili çabalarından dolayı SİNEGED’e ve yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Türk sineması bugün dünya sinemalarıyla yarışıyor. Kore, Hindistan, İran, Hollywood’u geride bıraktı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir’. Gazze’de katledilen çocukların hikayesi sinema sektöründe mutlaka anlatılmalıdır, sanatçılar bu sesi duyuracaklardır. Ödül alan tüm sanatçıları tebrik ediyorum” dedi.

Türkşen ise konuşmasında “Bu sene Türk sinemasının 109. yılını kutluyoruz. Hepimizin çocukluğundan bugüne hayatımızda büyük izi olan Türk sinemasını ve bu değerli sektöre ömrünü adamış oyuncularımızı bu vesileyle kutlamak, bir arada olmak çok değerli. Sinemamızın hak ettiği yerde olması için SİNEGED olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, her yıl düzenlediğimiz geleneksel hale gelen ödül törenimiz de bu sorumluluklarımızdan biri. Oyuncusundan yönetmenine, yapımcısından set işçisine sektörün her bir ferdine emeklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Her yıl artarak daha geniş kitlelere ulaşan, sinema aşkıyla yapılan törenimize ilginiz ve katılımınız için teşekkür ederim’ dedi.

Törende bu yılın ödüllerine layık görülen ünlü isimler arasında Tamer Karadağlı, Aslı Bekiroğlu, Necati Akpınar, Naz Elmas, Hasan Can Kaya, İlker Aksum, Vural Çelik, Tuğba Melis Türk, Cengiz Küçükayvaz, Gökhan Mete, Devrim Evin, Hikmet Körmükçü yer aldı. Sanatçılara ödüllerini tiyatro sanatçısı Zihni Göktay ve ünlü film yapımcısı Şükrü Avşar takdim etti.

Özel gece Yeşilçam Şarkıları ile konuklara keyifli saatler yaşatırken, Türk sinemasının aramızdan ayrılan isimleri ekrana yansıdığında misafirler bu değerli isimleri alkışları ile andılar.

“Yeşilçam’dan Bugüne Türk Sineması” Töreninde Ödüllerini Almaya Hak Kazanan İsimler

Tamer Karadağlı
Aslı Bekiroğlu
Necati Akpınar
Naz Elmas
Hasan Can Kaya
İlker Aksum
Vural Çelik
Tuğba Melis Türk
İdris Üstün
Cengiz Küçükayvaz
Gökhan Mete
Devrim Evin
Hikmet Körmükçü
Halil İbrahim Kalaycıoğlu
Tahsin Taşkın
Mehmet Çepiç

 

???????????

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Magazin Dünyasından Son Dakika Haberler (2023)